Standardowy czas oczekiwania na wizytę: 1 dzień

Technika ombre i sombre w koloryzacji – co musisz wiedzieć?

Koloryzacja włosów pozwala na kreatywne wyrażenie siebie i podkreślenie swojego stylu. Wśród wielu technik koloryzacji, ombre i sombre cieszą się…

Koloryzacja włosów pozwala na kreatywne wyrażenie siebie i podkreślenie swojego stylu. Wśród wielu technik koloryzacji, ombre i sombre cieszą się niesłabnącą popularnością. Obie techniki oferują subtelne przejścia kolorystyczne, które dodają głębi i wymiaru włosom. Często nasze klientki stoją przed wyborem odpowiedniej techniki, zastanawiając się czym one się różnią – stąd pomysł na artykuł, aby wyjaśnić różnice i pomóc dopasować indywidualnie wybór koloryzacji.

Czym więc jest Ombre?

Ombre to technika koloryzacji, która polega na stopniowym przejściu koloru od ciemniejszego u nasady do jaśniejszego na końcach. Z ciekawostek, nazwa „ombre” pochodzi z języka francuskiego i oznacza „cień” lub „przejście”. Efekt ombre jest bardziej intensywny niż sombre, co sprawia, że jest idealny dla osób, które chcą wyraźniej zaznaczyć zmianę koloru.

Jakie są zalety ombre?

Zalet jest wiele. Pierwszą i najważniejszą z nich jest łatwość utrzymania, ponieważ odrosty są mniej widoczne i samo ombre nie wymaga częstego farbowania. Dodatkowo technikę można dostosować do dowolnej długości i koloru włosów. Z zasady ciemniejsze u nasady i jaśniejsze końce optycznie dodają włosom objętości i głębi.

Czy są jakieś wady ombre?

Aby uzyskać jasne końce, często trzeba rozjaśnić włosy, co może je uszkodzić, gdy nie zadbamy o pielęgnację dostosowaną do naszych włosów. Podczas wykonywania zabiegu salon fryzjerski powinien poinformować nas lub zaproponować odpowiednio dobraną pielęgnację. Niewłaściwe wykonanie ombre może wyglądać nienaturalnie. Niestety nadal po sieci krążą zdjęcia ukazujące niepoprawną technikę wykonania. Na naszej stronie można znaleźć przykład odpowiednie wykonanej koloryzacji. Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Czym jest w takim razie sombre?

Sombre, czyli „soft ombre”, to delikatniejsza wersja ombre. Przejścia kolorystyczne są bardziej subtelne, co sprawia, że efekt końcowy jest bardziej naturalny. Sombre charakteryzuje się łagodnym przejściem kolorów, które zaczyna się wyżej na włosach i jest mniej kontrastowe.

Zalety wykonania techniki sombre

zdjęcie kobiety od tyłu trzymającej włosy z efektem sombre

Dzięki subtelniejszym przejściom kolorystycznym, sombre wygląda bardziej naturalnie. Sombre zwykle wymaga mniej rozjaśniania niż ombre, co jest zdrowsze dla włosów. Efekt pasuje do większości typów i kolorów włosów, nadając im miękki, słoneczny blask. Dla osób szukających wyraźnej zmiany kolorystycznej, sombre może być zbyt delikatne.

Subtelne przejścia kolorystyczne muszą być wykonane z dużą precyzją, aby uzyskać naturalny efekt. I tutaj powtórzymy to, co w przypadku ombre – warto sprawdzić portfolio salonu fryzjerskiego, zanim decyzja zostanie podjęta i trafimy na fryzjerskie krzesło.

Jak wybrać odpowiednią technikę koloryzacji dla siebie?

Wybór między ombre a sombre zależy od kilku czynników, takich jak naturalny kolor włosów i osobiste preferencje. Ombre będzie idealne dla Ciebie, jeśli: chcesz wyraźnej zmiany kolorystycznej, lubisz odważne efekty. Ombre dobrze się sprawdzi, jeżeli masz ciemne włosy i chcesz dodać im jaśniejsze akcenty.

Sombre będzie idealne dla Ciebie, jeśli: preferujesz naturalny, subtelny wygląd. Masz jasne włosy i chcesz delikatnie rozjaśnić swoje końce. Z natury unikasz częstego farbowania i chcesz mniej inwazyjnej techniki.

Wybierz ombre lub sombre w salonie Agneess na Ursynowie

Ombre i sombre to techniki koloryzacji, które oferują piękne i różnorodne efekty. Ombre zapewnia wyraźniejsze przejścia kolorystyczne, idealne dla osób szukających odważnych zmian, podczas gdy sombre oferuje subtelniejszy, bardziej naturalny wygląd. Wybór odpowiedniej techniki zależy od twoich preferencji i włosów. Bez względu na wybór nasz zespół w salonie Agneess na Ursynowie pomogą Ci uzyskać wymarzony efekt, dbając jednocześnie o zdrowie Twoich włosów.

Nasze artykuły

Nowe artykuły na blogu

koloryzacja duality

W salonie fryzjerskim Agneess na warszawskim Ursynowie, zawsze dążymy do perfekcji, oferując naszym klientom wyjątkowe

Lato to czas, kiedy nasza skóra i włosy są szczególnie narażone na działanie szkodliwych promieni

Wybór odpowiedniej fryzury nie jest prosty, szczególnie jeżeli mamy na myśli wielką metamorfozę. Poznanie opcjonalnie

Koloryzacja Duo Color wykonana w salonie fryzjerskim agneess
Poznaj wyjątkową technikę koloryzacji Duo Color w salonie fryzjerskim Agneess na warszawskim Ursynowie! Nasza utalentowana

Przed ważnym wydarzeniem wiele osób decyduje się na wizytę u fryzjera, aby stworzyć idealną fryzurę.

Produkty Kérastase Nutritive do pielęgnacji rozdwojonych końcówek - Nutritive Bain Satin, Nutritive Lait Vital, Nutri-Supplement Split Ends Serum, Nectar Thermique, modelka z długimi włosami
Rozdwojone końcówki to powszechny problem, który może zepsuć wygląd nawet najpiękniejszej fryzury. Ale czy wiesz,