Standardowy czas oczekiwania na wizytę: 1 dzień

Największe mity dotyczące keratynowego prostowania włosów

Keratynowe prostowanie włosów to popularny zabieg, który ma na celu wygładzenie i wyprostowanie włosów przy jednoczesnym nadaniu im zdrowego wyglądu….

Keratynowe prostowanie włosów to popularny zabieg, który ma na celu wygładzenie i wyprostowanie włosów przy jednoczesnym nadaniu im zdrowego wyglądu. Pomimo swojej popularności, wokół tej metody narosło wiele mitów i nieporozumień. W tym artykule chcemy rozwiać i wyjaśnić najczęściej powtarzane mity dotyczące keratynowego prostowania włosów.

Mit 1: Keratynowe prostowanie całkowicie niszczy włosy

Wyjaśnienie: Keratynowe prostowanie nie niszczy włosów, jeśli jest wykonywane prawidłowo i przez doświadczonego fryzjera. Zabieg polega na wprowadzeniu keratyny do struktury włosa, co pomaga w jego wygładzeniu i wzmocnieniu. Oczywiście, jak każdy zabieg chemiczny, może mieć negatywne skutki, jeśli jest źle przeprowadzony lub jeśli nie przestrzega się zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegu.

Mit 2: Po keratynowym prostowaniu włosy stają się odporne na wilgoć

Fakt: Chociaż keratynowe prostowanie pomaga wygładzić włosy i redukować puszenie się, nie sprawia, że włosy stają się całkowicie odporne na wilgoć. Zabieg zmniejsza reakcję włosów na wilgoć, co sprawia, że są mniej podatne na skręcanie się i puszenie w wilgotnych warunkach, ale nie eliminuje całkowicie tych problemów. Włosy wciąż mogą reagować na ekstremalne warunki pogodowe, jednak w dużo mniejszym stopniu.

Mit 3: Keratynowe prostowanie jest tylko dla osób z kręconymi włosami

To nie jest prawdą. Keratynowe prostowanie jest odpowiednie dla różnych typów włosów, nie tylko kręconych. Każdy rodzaj włosów się do tego nadaje. Nie jest tylko do kręconych. Np. można mieć włosy proste ale po rozjaśnieniach uwrażliwione keratyna uzupełnia keratynę we włosie i powoduje że włos wygląda zdrowiej. Nakłada się tą keratynę nie od skóry na długości i końce. Osoby z falowanymi, puszącymi się, a nawet prostymi włosami mogą skorzystać z tego zabiegu, aby uzyskać gładsze, bardziej lśniące włosy. Zabieg może pomóc zredukować puszenie się i dodać włosom blasku, niezależnie od ich naturalnej tekstury.

Mit 4: Efekt keratynowego prostowania utrzymuje się na zawsze

Efekt keratynowego prostowania nie jest permanentny. Zazwyczaj utrzymuje się od 2 do 5 miesięcy, w zależności od rodzaju włosów i pielęgnacji po zabiegu. Aby przedłużyć efekt, zaleca się stosowanie szamponów i odżywek bez siarczanów oraz unikanie nadmiernego stylizowania włosów na gorąco.

Mit 5: Keratynowe prostowanie sprawia, że włosy wyglądają nienaturalnie

Prawidłowo wykonane keratynowe prostowanie daje naturalny wygląd włosów. Zabieg nie tylko wygładza włosy, ale także nadaje im zdrowy blask. Włosy po zabiegu wyglądają naturalnie i są łatwiejsze do stylizacji. Ważne jest, aby zabieg był przeprowadzony przez doświadczonego fryzjera, który dostosuje proces indywidualnie w zależności od rodzaju włosów.

Mit 6: Keratynowe prostowanie jest szkodliwe dla zdrowia

Fakty: Jak każdy zabieg chemiczny, keratynowe prostowanie może wiązać się z pewnym ryzykiem, szczególnie jeśli używane produkty zawierają formaldehyd.  Nowoczesne formuły keratynowe są wolne od formaldehydu lub zawierają jego minimalne ilości, bezpieczne dla zdrowia. Warto wybrać salon, który używa certyfikowanych i bezpiecznych produktów.

Mit 7: Po keratynowym prostowaniu nie można myć włosów przez kilka dni

Fakt: Chociaż w przeszłości zalecano unikanie mycia włosów przez kilka dni po zabiegu, wiele nowych produktów keratynowych nie wymaga już tak długiego okresu oczekiwania. Produkty pozwalają na mycie włosów już po 24-48 godzinach od zabiegu, zapewniając jednocześnie długotrwałe efekty. Należy pamiętać, że nie warto przetrzymywać włosów bez mycia dłużej, niż zalecenia fryzjera. Im dłużej nie myjemy włosów, tym bardziej narażamy naszą skórę głowy na rozwój różnych bakterii.

Nasze artykuły

Nowe artykuły na blogu

koloryzacja duality

W salonie fryzjerskim Agneess na warszawskim Ursynowie, zawsze dążymy do perfekcji, oferując naszym klientom wyjątkowe

Lato to czas, kiedy nasza skóra i włosy są szczególnie narażone na działanie szkodliwych promieni

Wybór odpowiedniej fryzury nie jest prosty, szczególnie jeżeli mamy na myśli wielką metamorfozę. Poznanie opcjonalnie

Koloryzacja Duo Color wykonana w salonie fryzjerskim agneess
Poznaj wyjątkową technikę koloryzacji Duo Color w salonie fryzjerskim Agneess na warszawskim Ursynowie! Nasza utalentowana

Przed ważnym wydarzeniem wiele osób decyduje się na wizytę u fryzjera, aby stworzyć idealną fryzurę.

Produkty Kérastase Nutritive do pielęgnacji rozdwojonych końcówek - Nutritive Bain Satin, Nutritive Lait Vital, Nutri-Supplement Split Ends Serum, Nectar Thermique, modelka z długimi włosami
Rozdwojone końcówki to powszechny problem, który może zepsuć wygląd nawet najpiękniejszej fryzury. Ale czy wiesz,