Aktualności

Sombre

Przedstawiamy pracę Agnieszki – Sombre

Sombre to delikatniejszy wariant nowoczesnego farbowania włosów, który nadaje długościom i końcom włosów naturalny subtelny i jaśniejszy kolor, tworząc na włosach efekt „promieni” słonecznych.

W przeciwieństwie do ombré, które w przeszłości działało najlepiej dla brunetek, sombré działa dla każdego. 

 

Koloryzacja

  Koloryzacja została wykonana farbami L`Oreal Majirel oraz Majicontrast kolor czerwony. O farbach Majirel pisaliśmy w poprzedniej naszej pracy. Majicontrast natomiast powoduje, że włosy będą nasycone naturalnym i bardzo trwałym kolorem. Farba ta jest wyjątkowa poprzez zastosowanie barwnika hi. Chroma™. Aktywny składnik pielęgnujący działa wewnątrz włosów i wzmacnia je. Ponadto rozjaśni włosy do 4 tonów.

 

Pielęgnacja

  Pielęgnacja takich włosów wymaga profesjonalnych kosmetyków. Agnieszka do umycia włosów użyła szamponu Kerastase z serii. Elixir Ultime. Jest to zmysłowy szampon oczyszczający wzbogacony olejem marula, do każdego rodzaju włosów poszukujących połysku. Lekki szampon intensywnie odżywia włosy oraz sprawia, że są jedwabiste w dotyku. Oczyszcza skórę głowy usuwając zanieczyszczenia, aby pozbyć się elementów powodujących efekt zmatowienia włosów. Formuła wzbogacona w połączenie oleju marula i oleju kameliowego, posiada wysokie stężenie witamin C i D, a także Omega 9, naturalnego kwasu tłuszczowego dla długotrwałego działania. Kompozycja składników o nutach kwiatowych zapewnia długotrwały i zmysłowy zapach. Włókno włosa jest gotowe na dalszą pielęgnację, jest odżywione i pełne blasku. 

 

  Aby zapewnić trwały i intensywny połysk została użyta maska Kerastase Elixir Ultime. Produkt przywraca włosom jedwabistą gładkość i połysk. W połączenie z Kąpielą Elixir Ultime sprawia, że matowość włosów jest zniwelowana, dzięki czemu włosy uzyskują długotrwały połysk. Maskę tę można stosować jako dogłębną pielęgnację do włosów cienkich lub jako regularną pielęgnację do włosów grubych.

 

Stylizacja

  Do wykończenia fryzury Agnieszka użyła Olejku z gamy Elixir Ultime do włosów koloryzowanych. Olejek ma ładny, delikatny zapach, który utrzymuje się na włosach przez długi czas. Sprawia, że włosy pachną przyjemnie i świeżo. Jego lekka formuła nie skleja i nie obciąża włosów. Produkt może być stosowany do każdego rodzaju włosów koloryzowanych.

        

Cała koloryzacja zajęła trzy i pół godziny.

A tak prezentują się włosy w zależności jaka barwa światła na nie pada ciepły odcień i zimny.