Aktualności

DuoColor

Przedstawiamy kolejny DuoColor - praca Agnieszki

Koloryzacja

         Koloryzacja została wykonana farbami L`Oreal Majirel oraz DiaLight.

     Farba Majirel powstała z myślą o osobach zainteresowanych koloryzacją na najwyższym poziomie. Perfekcyjnie pokrywa siwe włosy i pozwala cieszyć się głębokim kolorem. Producent zastosował innowacyjną technologię Revel Color wykorzystujący barwiki różnego rodzaju. Szeroka paleta kolorów obejmuje odcienie blond, brązów, czerwieni i fioletów. Majirel zawiera odżywczy kompleks Ionene G + Incell, który efektywnie wzmacnia włosy. Z kolei farba marki L`Oreal gama DiaLigt to kwasowy żel-krem koloryzujący. Dzięki swojej specjalnej formule bez amoniaku jest bezpieczna dla skóry głowy i nie powoduje podrażnień oraz zapewnia doskonałą koloryzacje ton w ton. Farby z serii Dia Light idealnie nadają się do włosów koloryzowanych i uwrażliwionych. Po użyciu tej farby włosy prezentują się jak po intensywnym zabiegu pielęgnacyjnym. Dia light gwarantuje spersonalizowany, wyłącznie profesjonalny efekt kolorystyczny. Idealnie nadaje się po balayage, aby zneutralizować ciepłe refleksy lub jako rozszerzenie usługi koloryzacji, aby ożywić blask długości.

 

Pielęgnacja

  Po koloryzacji włosy zostały umyte szamponem Kerastase Chromatique.

  Ta wyjątkowa Kąpiel to doskonała ochrona koloru. Kąpiel Chromatique chroni włosy aż do 40 dni. Włosy są pełne blasku, a połyskujące refleksy utrzymują się na głowie nawet do 40 dni. Mimo koloryzacji, włosy są odżywione, gładkie i sprężyste. Glukonian cynku zawarty w szamponie stabilizuje cząsteczki nadające barwę w trzonie włosa, tworząc silne wiązania jonowe pomiędzy czynnikami koloryzującymi. Z kolei olej lniany tłoczony z nasion lnu, o właściwościach odpychających wodę, wygładza włókna włosa od nasady aż po same końce, dzięki czemu włosy wyglądają wspaniale. Dodatkowo szampon ten w swoim składzie zawiera Filtry UV + Witamina E: Składniki te posiadają silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu chronią włosy przed czynnikami, które prowadzą do przedwczesnego blaknięcia koloru.

 

  Następnym krokiem było użycie odżywki Kerastase Chromatique

  Odżywka ta jest w formie mleczka i zapewnia trwałość koloru pasm, aż do 40 dni po koloryzacji, pozwalając zachować całą jego głębię oraz niesamowite, bogate refleksy. Ponadto nadaje kosmykom niezwykły blask, miękkość i elastyczność, głęboko je odżywiając. Włosy po użyciu mleczka są przyjemnie gładkie, sprężyste i doskonale się układają. Mleczko Chromatique do włosów poddawanych koloryzacji zapewnia znacznie większą trwałość koloru, a także cudownie zmiękczy i odżywi włosy. Dzięki zastosowaniu w nim Systeme Capture Advanced, produkt chroni włosy przed negatywnym działaniem cząsteczek wody, odpowiedzialnych za zmniejszenie intensywności barwy koloryzowanych pasm. Glukonian cynku zawarty w produkcie wychwytuje i blokuje kolor głęboko we włosach, tworząc silne wiązania jonowe między barwnikami. Olej lniany: Pochodzący z siemienia lnianego ten hydrofobowy olejek nabłyszcza i wygładza włókno włosów od nasady aż po same końce, pozostawiając włosy gładkie i lśniące dla maksymalnego odbicia światła. Ostatni z ważniejszych składników Filtry UV oraz pochodna witaminy E działa jako głęboki środek nawilżający, zmniejsza łamliwość włosów i pomaga zwalczać agresory oksydacyjne, które prowadzą do przedwczesnego blaknięcia koloru włosów.

 

Stylizacja

  Nektar Termiczny z Kerastase był ostatnim produktem użytym do tej usługi. Posłużył on jako
wykończenie fryzury. Produkt ten skutecznie zabezpiecza włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Dodatkowo zapewnia im dogłębne odżywienie i wygładzenie. Szczególnie sprawdza się podczas stylizacji włosów na gorąco (suszenie, prostowanie). Jego odżywcze składniki głęboko wnikają w strukturę włosów, odżywiają je, nadają im miękkości oraz niesamowitego blasku. Wpływ na rewelacyjne działanie nektaru ma obecność Irisome Complex z wyciągiem z irysa, wzbogaconego o dobór odpowiednich składników. Ekstrakt z kłącza irysa: Poprawia teksturę i odżywianie włosy, tworząc gładką warstwę wierzchnią na każdym włóknie, aby zachować zdrową skórę głowy. Wyciąg z mleczka pszczelego jest bogaty w składniki odżywcze, zapewniające odpowiednie nawilżenie dla wzmocnienia miękkich, lśniących włosów. Z kolei Ksyloza ma właściwości termo-ochronne do ochrony pasm przed wysokimi temperaturami narzędzi do stylizacji na gorąco.

        

Cała koloryzacja zajęła trzy godziny.

A tak prezentują się włosy w zależności jaka barwa światła na nie pada ciepły odcień i zimny.