Standardowy czas oczekiwania na wizytę: 1 dzień

Jak przygotować włosy przed czesaniem u fryzjera?

Przed ważnym wydarzeniem wiele osób decyduje się na wizytę u fryzjera, aby stworzyć idealną fryzurę. Ważnym punktem długotrwałego efektu trzymania…

Przed ważnym wydarzeniem wiele osób decyduje się na wizytę u fryzjera, aby stworzyć idealną fryzurę. Ważnym punktem długotrwałego efektu trzymania się fryzury nawet dzień po ważnym wydarzeniu, jest odpowiednie przygotowanie włosów przed czesaniem.

Kiedy myć włosy przed czesaniem?

Włosy najlepiej umyć dzień przed wizytą u fryzjera. Daje to włosom czas na powrót do naturalnej struktury i tekstury, co ułatwia stylizację. Zbyt świeże, śliskie włosy mogą być trudniejsze do ułożenia. Jeżeli klientka chce umyć włosy tego samego dnia, najlepiej zadbać o to, aby odbywało się to minimum 6 godzin przed zaplanowaną wizytą. Po umyciu pozwól włosom wyschnąć naturalnie, jeśli to możliwe. Unikaj używania suszarki na gorąco, która może przesuszyć włosy. Jeśli chcesz użyć suszarki, wybierz chłodny lub ciepły (nie gorący) nawiew i susz włosy z odległości.

Jakiego szamponu używać przed czesaniem włosów?

Najlepiej sprawdzą się kosmetyki, które używamy na co dzień. Dzień wizyty, w której czeszemy swoje włosy nie jest odpowiedni na testowanie nowości, po których nie wiemy jak nasze włosy się zachowają. Nieobciążający włosy, nawilżający szampon sprawdzi się idealnie.

Stylizacja na gorąco – tego nie rób!

Unikaj prostownic, lokówek i innych narzędzi do stylizacji na gorąco po umyciu włosów przed wizytą. Włosy będą łatwiejsze do ułożenia, gdy nie będą już poddawane dodatkowej obróbce cieplnej. Należy też oszczędzić nakładania wszelkich produktów do stylizacji, takich jak lakiery, żele czy pianki. Czyste włosy bez pozostałości produktów będą łatwiejsze do ułożenia.

Unikaj używania akcesoriów do włosów

Unikaj ściskania włosów gumkami przed wizytą. Gumki mogą pozostawić odciski i zagięcia, które utrudnią fryzjerowi stylizację. To samo dotyczy wszelkich spinek oraz opasek.

Nasze artykuły

Nowe artykuły na blogu

koloryzacja duality

W salonie fryzjerskim Agneess na warszawskim Ursynowie, zawsze dążymy do perfekcji, oferując naszym klientom wyjątkowe

Lato to czas, kiedy nasza skóra i włosy są szczególnie narażone na działanie szkodliwych promieni

Wybór odpowiedniej fryzury nie jest prosty, szczególnie jeżeli mamy na myśli wielką metamorfozę. Poznanie opcjonalnie

Koloryzacja Duo Color wykonana w salonie fryzjerskim agneess
Poznaj wyjątkową technikę koloryzacji Duo Color w salonie fryzjerskim Agneess na warszawskim Ursynowie! Nasza utalentowana

Przed ważnym wydarzeniem wiele osób decyduje się na wizytę u fryzjera, aby stworzyć idealną fryzurę.

Produkty Kérastase Nutritive do pielęgnacji rozdwojonych końcówek - Nutritive Bain Satin, Nutritive Lait Vital, Nutri-Supplement Split Ends Serum, Nectar Thermique, modelka z długimi włosami
Rozdwojone końcówki to powszechny problem, który może zepsuć wygląd nawet najpiękniejszej fryzury. Ale czy wiesz,