Aktualności

Masz pytania?

Warto znać kilka podstawowych informacji na temat koloryzacji włosów, aby lepiej zrozumieć, co właściwie proponuje nam fryzjer.

Wszystko zaczyna się od systemu numeracji kolorów włosów.

Numer z przodu (przed kropką) to kolor podstawy, która wskazuje, jak jasny bądź ciemny jest kolor.

1.0 to czarny, 5.0 to jasny brąz, 6.0 to ciemny blond, 7.0 to średni blond, natomiast 10 to najjaśniejszy blond.

Po wybraniu podstawy koloru kolorysta sprawdzi drugi numer w systemie, który umieszczany jest po kropce.

.1 to niebieski, .2 fioletowy, .3 złoty, .4 miedziany, .5 mahoniowy, .6 czerwony, .7 matowy, .8 moka.

Jeżeli Twój kolor ma wartość 2.7, oznacza to, że nosisz ciemny brąz z matowymi lub zielonymi tonami, natomiast 9.2 to jasny opalizujący blond.

System ten pozwala koloryście na neutralizację koloryzacji. Na przykład jeśli chcemy zapobiec uzyskaniu zbyt ciepłego tonu dla naszego blond, dodajemy więcej .2 - fioletu lub .1 - niebieskiego, co przeciwdziała pojawieniu się żółtych lub pomarańczowych tonów.


Profesjonalny kolorysta pomoże Ci dobrać perfekcyjny kolor i odcień w oparciu o następujące 3 elementy:

 

Połączenie idealne: karnacja, oczy, własny styl

Odcień skóry to jeden z najistotniejszych elementów podczas dobierania perfekcyjnego koloru włosów. Właściwie wybrany kolor jeszcze bardziej uwydatni cerę, natomiast źle dobrany odcień sprawi, że skóra będzie sie wydawać matowa i szara.

Aby naprawdę podkreślić i uwydatnić kolor oczu, kolorysta może doradzić konstrastujący odcień włosów. Na przykład jeżeli Twoje oczy są niebieskie, odcień karmelowy lub złoty sprawi, że będą się wydawały jeszcze bardziej błękitne. Dla zielonych oczu idealnym rozwiązaniem będą łagodne lub intensywne odcienie czerwieni.

Oprócz karnacji i oczu trzeba jeszcze wziąć pod uwagę Twój styl. Razem z kolorystą wybierzcie ten odcień, który sprawi, że będziesz czuła się piękna i pewna siebie.

 


Aby zachować świeżość koloru włosów, należy stosować się do 3 prostych kroków:

1 - Koloryzację włosów wykonuj u najlepszych

Profesjonalny kolorysta zapewni nie tylko najlepszy wybór kolorów L’Oréal Professionnel, ale również zadba o to, aby sam zabieg koloryzacji dał długotrwały efekt.

2 - Stosuj produkty do pielęgnacji włosów koloryzowanych

Trudno jest zachować intensywność nawet najlepszego efektu koloryzacji bez stosowania odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów. Wybieraj szampon i odżywkę do włosów koloryzowanych oraz stosuj maski do włosów raz w tygodniu.

3- Rzadziej myj włosy

Codzienne mycie włosów może pozbawiać włókno naturalnych olejków, przez co włosy wysuszają się i stają się matowe, a nowy kolor włosów traci siłę i intensywność. Jeżeli nadal chcesz myć włosy codziennie, stosuj szampon i odżywkę do włosów koloryzowanych oraz wybieraj barwione maski do włosów dla lepszego zachowania koloru włosów.

 


Rozjaśnianie włosów sprawia, że światło odbija się od refleksów i dodaje włosom subtelnego blasku.

Tylko profesjonalny kolorysta może uzyskać równomierny i delikatny odcień blond, a dzięki nowej technologii rozjaśniającej proces ten jest jeszcze bardziej bezpieczny niż kiedykolwiek.

Koniec z przyklejającymi się czy suchymi pasmami po rozjaśnianiu włosów.

ICIUM+, nowy barwnik rozjaśniający zastosowany po raz pierwszy w produktach L’Oréal Professionnel, umożliwia dodatkową neutralizację, co zapobiega pojawieniu się żółtych tonów oraz pozostawia lodowy efekt z promiennym efektem końcowym.

 


Istnieje wiele odcieni blond do wyboru w zależności od efektu, którego szukasz: chłodne lub ciepłe, opalizujące bądź matowe, muśnięte słońcem oraz całkiem platynowe.

Dzięki ICE COOL BLONDE L’Oréal Professionnel uzyskasz nieskazitelnie lodowy odcień. Delikatniejszy i bardziej klasyczny efekt stworzysz dzięki szerokiej gamie ciepłych i chłodnych odcieni MAJIREL.

Jeżeli szukasz czegoś unikalnego, poproś kolorystę o stworzenie perfekcyjnej mieszanki kolorów w odcieniu blond w oparciu o warstwy oraz pasemka rozjaśniające i przyciemniające - oczywiście te najlepiej dopasowane do Twojej cery. Fryzjer może sięgnąć po technikę Blurred Stripes i mieszanych odcieni, aby uzyskać długotrwały blask.

 

 


Rozjaśnienie włosów czy zmiana koloru zawsze niesie ze sobą ryzyko zniszczenia włosów.

Aby zapewnić włosom ochronę przed zniszczeniem i zachować ich naturalną siłę, stosuj się do 3 następujących zasad:

1 - Skorzystaj z pomocy profesjonalisty

Kolorysta nie tylko pomoże dobrać właściwy produkt do koloryzacji włosów, ale również zadba o to, aby zabieg koloryzacji był przeprowadzony bezpiecznie i bez uszczerbku dla zdrowia Twoich włosów.

2 - Dbaj o włosy po koloryzacji

Koloryzacja włosów nie kończy się na fotelu fryzjerskim. Stosuj się do porad uzyskanych w salonie dotyczących pielęgnacji włosów koloryzowanych w domu. Jeżeli uda ci się wzbogacić Twoje rytuały pielęgnacyjne o wskazane sposoby na zapobieganie płowieniu kolorów, Twoje włosy pozostaną lśniące i zdrowie na długo.

3 - Nie stosuj urządzeń do stylizacji na ciepło

Po odbytej koloryzacji pozwól włosom odetchnąć i przez jakiś czas unikaj urządzeń do stylizacji na ciepło. Jeżeli jednak nie jesteś w stanie obejść się bez suszarki czy lokówki, pamiętaj o używaniu produktów termicznych, a także stosuj zalecone kuracje bez spłukiwania, takie jak olejki kremy.